Kuchnia Domowa

ul. Poznańska 4
74-200 Pyrzyce

Biuro: 505 511 002
Zamówienia: 508 962 907

Ciepła woda i cytryna- cud eliksir dla zdrowia.

Czytaj więcej...Woda z sokiem z cytryny  to świetny napój, który działa kompleksowo na zdrowie, stan skóry i ogólne samopoczucie. Wspomaga pracę układu pokarmowego ,oczyszcza organizm z toksyn, obniża poziom cholesterolu, jest przydatna w nadciśnieniu. Dodatkowo dodaje energii i sił do działania na cały dzień. Taki napój to porcja mikroelementów. Ma niewiele kalorii, za to solidnie podkręca metabolizm. Jakie jeszcze korzyści płyną z picia takiej wody?

Czytaj więcej...

CZOSNEK...naturalny antybiotyk i pomoc dla serca

Czytaj więcej...Aby czosnek miał działanie zdrowotne ,należy go zgnieść i odstawić na 10 minut przed zjedzeniem lub ugotowaniem. Zgnieciony ząbek wydziela allinę. To właśnie ta substancja jest najbardziej wartościowa w tym warzywie. Przeprowadzone badania wykazały, że ma ona silniejsze działanie niż tetracyklina czy penicylina. W nienaruszonych ząbkach czosnku allinaza pozostaje uwięziona.
Po 10 minutach czosnek można już zjeść na surowo - albo ugotować, ale nie dłużej niż przez 6 minut. Za długie gotowanie niszczy enzym. Uważaj na czosnek sprzedawany jako „bezzapachowy”. To właśnie allicyna daje czosnkowi jego charakterystycznie silny zapach i jest także jego aktywnym, niezbędnym składnikiem. Produkcja bezwonnego czosnku znacznie zmniejsza ilość allicyny i sprawia, że jego naturalnie zdrowotne właściwości są w ilościach śladowych.

Czytaj więcej...

ZDRÓW JAK RYBA

Czytaj więcej...Ryby uznaje się za nieodzowny element zdrowej diety. W Polsce spożycie ich niestety znacząco odbiega od ideału. Ryby poza pełnowartościowym białkiem zawierają jeszcze jeden cenny skarb- kwasy Omega 3 (DHA i EPA). Dlaczego tak cenne? Bo dostarczane regularnie zapobiegają nadciśnieniu, chorobom układu krążenia, obniżają poziom złego cholesterolu i trójglicerydów, działają przeciwnowotworowo i przeciwzawałowo, poprawiają pamięć i koncentrację, hamują procesy zapalne w organizmie. Tłuste ryby morskie to również doskonałe lekarstwo na astmę, alergie i łuszczycę.

Czytaj więcej...

CHCESZ BYĆ ZDROWY? JEDZ ZUPY!

 

Czytaj więcej...Właściwie ugotowana zupa jest źródłem wielu składników odżywczych.  Znajdziemy w niej sporo minerałów: potasu (reguluje gospodarkę wodną i ciśnienie krwi), fosforu i wapnia (niezbędne składniki do budowy kości i zębów), żelaza, magnezu, fluoru. Dostarcza antyoksydanty (witaminę E i beta-karoten), a także błonnik poprawiający pracę jelit i dający uczucie sytości. Krótko gotowane zupy warzywne zawierają też pewną ilość witaminy C oraz witamin B (wzmacniają układ nerwowy, chronią przed skutkami stresu). W zupie na wywarze mięsnym jest białko i tłuszcz (umożliwia przyswojenie witaminy A, D, E i K). Zupa z makaronem, ryżem, kaszą dostarcza węglowodanów (źródło energii), a z dodatkiem mleka – witaminy D.

 

Czytaj więcej...

ZDROWY STYL ŻYCIA- TWOJA RECEPTA NA ZDROWIE

Czytaj więcej..."Lepiej zapobiegać, niż leczyć"- prawda ogólnie znana, ale rzadko stosowana. Głównym celem prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia jest zapobieganie zachorowania na choroby określane mianem cywilizacyjnych. Do takich chorób zaliczane są przede wszystkim schorzenia układu sercowo- naczyniowego (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, miażdżyca, zawał), cukrzyca typu 2, astma oskrzelowa a także nowotwory. Aby prowadzić zdrowy styl życia należy postawić sobie konkretne cele i konsekwentnie je realizować. Największe powodzenie możemy osiągnąć stosując się do następujących zasad:

  

Czytaj więcej...

Czy wiesz że...

Nie musisz obawiać się owoców o grubej niejadalnej skórce, takich jak awokado. Ewentualne nieczystości nie są w stanie przeniknąć do wewnątrz, pod warunkiem jednak, że owoc nie jest

Więcej…