Kuchnia Domowa

ul. Poznańska 4
74-200 Pyrzyce

Biuro: 505 511 002
Zamówienia: 508 962 907

CZOSNEK...naturalny antybiotyk i pomoc dla serca

b_250_150_16777215_00_images_c564bf6d5056ccde665dcbbd7ef2221b.jpgAby czosnek miał działanie zdrowotne ,należy go zgnieść i odstawić na 10 minut przed zjedzeniem lub ugotowaniem. Zgnieciony ząbek wydziela allinę. To właśnie ta substancja jest najbardziej wartościowa w tym warzywie. Przeprowadzone badania wykazały, że ma ona silniejsze działanie niż tetracyklina czy penicylina. W nienaruszonych ząbkach czosnku allinaza pozostaje uwięziona.
Po 10 minutach czosnek można już zjeść na surowo - albo ugotować, ale nie dłużej niż przez 6 minut. Za długie gotowanie niszczy enzym. Uważaj na czosnek sprzedawany jako „bezzapachowy”. To właśnie allicyna daje czosnkowi jego charakterystycznie silny zapach i jest także jego aktywnym, niezbędnym składnikiem. Produkcja bezwonnego czosnku znacznie zmniejsza ilość allicyny i sprawia, że jego naturalnie zdrowotne właściwości są w ilościach śladowych.

 

Czosnek to naturalny antybiotyk, jest znany przede wszystkim ze swoich właściwości chroniących organizm przed infekcjami. Szczególnie polecany  w okresie grypy czy zwykłego przeziębienia, jako kuracja wzmacniająca, np. podczas infekcji gardła. Czosnek potrafi „rozprawić się” ze wszelkimi bakteriami i wirusami, ułatwia wykrztuszanie, pomaga w zmniejszaniu produkowanej flegmy, leczy zapalenie zatok czy nawet przyczynia się do znacznego obniżenia gorączki. Ale to tylko nieliczne zalety. Kilka ząbków czosnku dodanych do posiłków potrafi także zbawiennie działać na przewód pokarmowy, uwalniając go od szkodliwych toksyn i pasożytów. Pomaga  także pozbyć się z organizmu metali ciężkich, czyli wspomaga organizm przy silnych zatruciach. Doskonale  przywraca kondycję organizmu po kuracji antybiotykowej. Spożywanie czosnku jest polecane osobom z podwyższonym cholesterolem, ponieważ skutecznie normuje jego poziom. Do innych zalet czosnku należy także to, że wpływa na regulowanie prawidłowego poziomu cukru we krwi i ma działanie przeciwalergiczne.

 

Czy wiesz że...

Nie musisz obawiać się owoców o grubej niejadalnej skórce, takich jak awokado. Ewentualne nieczystości nie są w stanie przeniknąć do wewnątrz, pod warunkiem jednak, że owoc nie jest

Więcej…