Kuchnia Domowa

ul. Poznańska 4
74-200 Pyrzyce

Biuro: 505 511 002
Zamówienia: 508 962 907

ZDROWY STYL ŻYCIA- TWOJA RECEPTA NA ZDROWIE

b_250_150_16777215_00_images_13503_e_learningowy_kurs_zdrowy_styl_zycia.jpg"Lepiej zapobiegać, niż leczyć"- prawda ogólnie znana, ale rzadko stosowana. Głównym celem prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia jest zapobieganie zachorowania na choroby określane mianem cywilizacyjnych. Do takich chorób zaliczane są przede wszystkim schorzenia układu sercowo- naczyniowego (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, miażdżyca, zawał), cukrzyca typu 2, astma oskrzelowa a także nowotwory. Aby prowadzić zdrowy styl życia należy postawić sobie konkretne cele i konsekwentnie je realizować. Największe powodzenie możemy osiągnąć stosując się do następujących zasad:

  

Świadome odżywianie. Najważniejszym elementem zdrowego stylu życia jest odpowiednio zbilansowana  dieta, która dostarczy w odpowiednich ilościach nie tylko składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany), ale także błonnika, witamin i soli mineralnych.

   Wybieranie zdrowej żywności. Według jednego z powiedzeń człowiek jest tym ,co je. Wraz z pożywieniem dostarczasz organizmowi rozmaitych substancji- tych odżywczych i niekiedy także chemicznych, szkodliwych. Dlatego tez warto wybierać jak najmniej przetworzoną żywność.

   Zmiana nastawienia psychicznego.Jest to najtrudniejszy punkt do zrealizowania. Polega na stawianiu sobie realnych do osiągnięcia celów, cieszenia się z tego co osiągnęliśmy, dostrzegania pozytywnych stron w każdej sytuacji i radzenie sobie z porażkami.

   Regularne ćwiczenia fizyczne oraz relaksacyjne. Prowadzą do poprawy stanu fizycznego, ale również zmniejszają stres. Podczas ćwiczeń wydzielają się hormony szczęścia- endorfiny, serotonina, które poprawiają nastrój. Jeśli chcemy prowadzić zdrowy styl życia koniec z wymówkami, że nie mamy czasu na sport.

   Dbanie o właściwą ilość snu. Zdrowy czyli spokojny, odpowiednio długi sen zapewnia nam regenerację ciała i umysłu. Nie bez powodu mówi się, że sen to najlepszy kosmetyk.

Wszystkie działania prozdrowotne to "inwestycja", która z pewnością przyniesie pozytywne efekty. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie zdrowego stylu życia, a dobre nastawienie to już połowa sukcesu.

 

 

Czy wiesz że...

Nie musisz obawiać się owoców o grubej niejadalnej skórce, takich jak awokado. Ewentualne nieczystości nie są w stanie przeniknąć do wewnątrz, pod warunkiem jednak, że owoc nie jest

Więcej…