Kuchnia Domowa

ul. Poznańska 4
74-200 Pyrzyce

Biuro: 505 511 002
Zamówienia: 508 962 907

TWÓJ RUCH...PILATES

"Teraz już wiem- nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi." Te słowa wypowiedział w wieku 86 lat sam twórca metody Joseph Pilates. Pilates jest jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej o charakterze profilaktyczno - terapeutycznym. To propozycja programu ćwiczeń nastawionych na znalezienie wewnętrznej harmonii oraz  na zyskanie świadomości własnego ciała. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. O wszystkich korzyściach Pilatesu mogą się przekonać osoby w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Z tej formy ćwiczeń korzystają fizjoterapeuci, chirurdzy, ortopedzi, sportowcy, osoby z nadwagą a także seniorzy. Ćwiczenia polegają na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni w indywidualnym wolnym tempie, zgodnie z oddechem. Pilates często porównywany jest do Jogi, jednakże ich pochodzenie i rodowód wskazują na znaczne różnice w podejściu do praktyki i ćwiczeń.

Dobroczynne działanie Pilatesu podsumować można w kilu zdaniach:

- Pozwala na budowanie większej świadomości własnego ciała, umiejętności koncentracji na wewnętrznych partiach mięśni, obserwowania własnej postawy i poznawania swoich możliwości.- Pozwala na rozluźnienie, szczególnie mięśni pleców i ramion, przez co niweluje bóle pleców związane z bólem kręgosłupa. - Buduje nawyki poprawnej postawy, poprawia stabilność kręgosłupa.- Rzeźbi sylwetkę, pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wysmukla i rzeźbi mięśnie.- Przyspiesza rehabilitację po urazach, jest również forma profilaktyki przed urazami, uelastycznia bowiem mięśnie i stawy. - Poprawia elastyczność ciała, zwiększa siłę mięśni.- Ćwiczenia można wykonywać zarówno w domu jak i fitness klubie.

Czytaj więcej...

Czy wiesz że...

Nie musisz obawiać się owoców o grubej niejadalnej skórce, takich jak awokado. Ewentualne nieczystości nie są w stanie przeniknąć do wewnątrz, pod warunkiem jednak, że owoc nie jest

Więcej…